اسپندش - دانلود رایگان فیلم، سریال، موزیک و انیمیشن

سنگ‌ها به عنوان یکی از عناصر طبیعی بااهمیت توسط نیاکان ما شناخته می‌شده‌اند و از آن‌ها بهره‌های فراوان می‌برده‌اند.  ساختار سنگ‌ها و بافت هر کدام از آن‌ها متفاوت است و هر کدام کاربرد خاص خود را دارد. به دلیل ترکیبات اتم‌ها و مواد سازنده سنگ‌ها دارای سطح انرژی مختلفی هستند که پزشکان و دانشمندان بزرگی مانند ابوریحان بیرونی، پورسینای دانشمند،  خواجه نصیرالدین طوسی و …   از سنگ‌ها برای سرعت  بخشیدن در بهبود بیماری‌ها استفاده می‌کردند.

خواص دارویی سنگ فیروزه نیز مانند سنگ‌های دیگر توسط گذشتگان گوشزد شده است.  این موضوع تنها مربوط به ایرانیان و مسلمانان نیست و مردم سایر کشورها و سرزمین‌های دیگر مانند چین، هند، قبایل آفریقایی، سرزمین‌های اروپایی و سایر ملت‌های کهن بر آن واقف بوده‌اند. 

خواص دارویی سنگ فیروزه

در زمان‌های قدیم به دلیل نبود سیستم‌های ارتباطی و همچنین میزان دانش و آگاهی مردم انواع خرافات  در این زمینه راه یافته بوده است.  اما به مرور زمان و با پیشرفت علم خواص و ویژگی‌های سنگ‌های گوناگونی مشخص شده است و مبنای علمی دارد.  یکی از خواص درمانی فیروزه  بهبود چشم‌ها می‌باشد. سنگ فیروزه دارای ترکیبات و مواد معدنی خاص خود است که برای بیماری بینایی و همچنین گردش خون مؤثر است.

 از دیگر خواص دارویی سنگ فیروزه کمک به درمان و بهبود بیماری‌های ریوی و دستگاه تنفس انسان است.  سنگ فیروزه به دلیل رنگ آبی زیبای خود آرام‌بخش است. در  روانشناسی رنگ‌ها در میان رنگ‌های مختلف رنگ آبی یکی از آرام‌بخش‌ترین هاست.  بنابراین نگاه کردن به رنگ آبی فیروزه‌ای علاوه بر آرام بخش بودن به درمان افسردگی کمک می‌کند  زیرا به میزان بالایی شادی‌آور است.

یکی دیگر از خواص درمانی سنگ فیروزه  این است که جریان خون را در بافتهای عضلانی بالا می‌برد. همچنین در  درمان قسمت‌های مختلف بدن که به ویروس‌ها و باکتری‌های مختلف آلوده شده‌اند مؤثر است. درخشش و  زیبایی چشمگیر سنگ فیروزه در کاهش استرس و همچنین  بهبود برخی مسمومیت‌های خونی تأثیر فراوانی دارد.

به گفته کارشناسان طب سنتی نیروهای منفی، تنظیم فشار خون،  بهبود تنگی نفس و التهابات ریوی می‌توان از سنگ فیروزه استفاده کرد.

دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها